Şantiye Şap Kurutma

Şantiye şap kurutma işlemi şantiyelerin açık alanlarda bulunmasından dolayı oldukça zor ve ciddi bir şap nem alma kurutma uygulama çalışması isteyen bir iştir.

Şantiye Şap Kurutma

Şantiye şap kurutma işlemi şantiyelerin açık alanlarda bulunmasından dolayı oldukça zor ve ciddi bir şap nem alma kurutma uygulama çalışması isteyen bir iştir.

Şantiye şap nemi kurutma işinde şap kurutma cihazlarından faydalanmak gerekmekte olup, temin edilecek olan cihazın 24 saat çalışabilen bir cihaz özelliğinde olması gereklidir.

Şantiye şap nem kurutma işlemini gerçekleştirmek şap atım işleminden çok daha fazla emek, ciddiyet, devamlılık ve hız isteyen bir işlemdir.

Çünkü şantiyelerde atılan şap normal binalarda uygulanan şap malzemesinden çok daha hızlı bir şekilde suda çözünebilmekte ve bir anda kullanılamaz duruma gelebilmektedir.

Şantiyelerde kullanılacak olan şap kurutma cihazlarının şantiyenin büyüklüğüne göre seçilmesi şantiyelerde şap kurutma işleminde dikkat edilmesi gereken en önemli hususların başında gelmektedir.

Şantiyelerde nem dengesini sağlamak bina içerisinde nem dengesini sağlamaktan çok daha zor olacağı için cihaz seçimini bu doğrultuda doğru bir şekilde yapmak önem teşkil etmektedir.

Şantiyelerde bulunan ve kullanılmak üzere depolanan malzemelerin bekleme ömürlerinin kısalmaması ve sağlıklı bir şekilde saklanabilmesi için ortamda nem dengesinin istenilen seviyede sağlanması ve devamlı olarak yapılacak müdahaleler ile bu seviye de tutulması sağlanmalıdır.

Şantiye içerisinde depolanmakta olan ve daha sonra kullanılacak olan malzemeler tek tip olmamaktadır.

Beton, ahşap, plastik gibi farklı yapılarda olan malzemeleri uygun koşullarda saklayabilmek için doğru cihazın seçilmesi ve doğru bir şekilde kullanılması son derece önemli bir konudur.

Öncelikle bu tarz malzemelerin saklanacağı ve şantiye içerisinde ayrılan yerin bir miktar güneş görmesi uygun olacaktır.

Sonrasında bu depolama alanının betonunun sağlıklı bir şekilde kurutulması ve kurutulan beton üzerine nemlenme ve rutubetlenmeyi engellemek üzere şap uygulamasının yapılması gerekmektedir.

Bu şap uygulamasının uygun şekilde yapılmasının ardından hiç vakit kaybetmeden hızlı bir şekilde şap uygulaması kurutulmalıdır.

Bu kurutma işlemi sırasında şap atılacak olan şantiye alanında bulunan malzemelerin türleri belirlenmeli ve bu malzemelere zarar vermeyecek şekilde bir cihaz seçimi yapılmalıdır.

Bu cihaz seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise cihazın 24 saat çalışabilme özelliği olmasıdır.

Şap kurutma cihazları genel anlamda klima cihazlarının mantığı ile çalışmakta olup, aralarında sadece küçük farklılıklar bulunmaktadır.

24 saat esasına göre çalışacak olan cihazlarda olması gereken özelliklerin en başında şap üzerinde bulunan ve cihaz tarafından yoğunlaştırılacak olan nemin tahliye edilebilmesi özelliği gelmelidir.

Cihazların çoğunda yoğunlaştırılıp suya dönüştürülen nem cihazın deposunda biriktirilmekte ve cihazın bu deposu dolduğunda cihaz çalışmamaya başlamaktadır.

Bu durum yapılan kurutma çalışmasının durmasına ve deponun boşaltılıp temizlenene kadar cihazın çalışmamasına sebep olmaktadır.

Cihazın bu şekilde çalışması içeride olması gereken nem dengesini sağlamada zorluk yaşatacağından dolayı, yoğunlaştırılan nemin dışarıya tahliye edilmesi çok daha uygun ve süreklilik anlamında gerekli olacaktır.

Şantiye şap kurutma cihazı geniş menfezleri ve güçlü motoru ile ara vermeden gerçekleştirdiği çalışma ile ortamda olması gereken nemi hızlı ve sürekli bir şekilde sağlayabilmektedir.

Cihazdan maksimum verim alınabilmesi için cihazın alana doğru şekilde konumlandırılması gerekmektedir.

Eğer alan gereğinden fazla büyük bir alan ise kurutma cihazının tekerlekleri sayesinde yer değiştirilerek eşit sıcaklık ve uzaklıkta şap kurutması yapılabilmektedir.

Cihazın tekerlekleri kauçuk malzemeden üretildiğinden şap üzerinde hareket ederken şapa herhangi bir şekilde zarar vermemekte olup, basit bir itme gücü ile cihaz alan içerisinde dolaştırılabilmektedir.

Şantiye şap kurutma işleminin ihmal edilmesi ya da farklı yöntemler ve cihazlar ile yapılması halinde gerek zemin gerekse de şantiye içerisinde kullanılmak için bekleyen malzemeler oluşan nemden zarar görecek geniş alanlarda rutubet ve sonrasında hızlı bir şekilde küflenme sorunu meydana gelecektir.

Bu sebeple şantiye tarzı yerlerde şap kurutma işlemi yapılırken mutlak suretle şantiye şap nemi kurutma cihazı kullanılması gerekmektedir.

Firmamızdan temin edebileceğiniz şap kurutma cihazlarını satın alabileceğiniz gibi günlük ya da haftalık kiralayarak malzemelerin sağlıklı bir ortam içerisinde depolanmasını sağlayabilirsiniz.

Şantiye şap nemi alma kurutma işleminizi firmamız aracılığı ile temin edeceğiniz şap kurutma cihazı ile yapmak isterseniz firmamız ile irtibata geçtiğinizde alanınızın büyüklüğünü ve adres bilgilerinizi paylaşmanız yeterli olacaktır.

Deneyimli personellerimiz alanınıza uygun kapasiteye sahip olan cihazı adresinize kadar tüm aparatları ile birlikte teslim edecek ve adresinizde cihazı nasıl kullanacağınızı uygulamalı olarak siz değerli müşterilerimize anlatacaklardır.

Copyright © 2014 Nemtek Şantiye Nem Alma Kurutma Hizmetleri

Nemtek Şantiye Nem Alma Kurutma Firması Olarak Hizmetlerimiz Arasında Nem Kurutma, Ambar Kurutma, Beton Kurutma, Ardiye Kurutma, İnşaat Kurutma, Epoksi Kurutma, Parke Kurutma, Yapı Kurutma, Tavan Kurutma, Depo Kurutma, Alçı Kurutma, Şap Kurutma, Nem Alma, Şantiye Kurutma, gibi bir çok İnşaat alanların kabusu olan nemli, rutubetli ve ıslak olan ortamların sorunsuz bir şekilde kurutulması sağlanır. Sitemiz Sektörel Firma Rehberi Tarafından Desteklenmektedir.

WEB TASARIM & SEO : Penda Creative