Şap Nemi Kurutma Cihazı

Şap nemi kurutma cihazı hızlı bir şekilde gerçekleştirdiği şap kurutma işlemi ile inşaat firmaları tarafından sıklıkla tercih edilmekte olan bir kurutma cihazı

Şap Nemi Kurutma Cihazı

Şap nemi kurutma cihazı hızlı bir şekilde gerçekleştirdiği şap kurutma işlemi ile inşaat firmaları tarafından sıklıkla tercih edilmekte olan bir cihazdır.

Şap nemi kurutma cihazları günlük hayatta kullanmakta olduğumuz ısıtıcıların mantığıyla çalışmakta olsa da o ısıtıcılardan çok daha yüksek bir sıcaklığı şapın üzerine uygulayarak nemin yoğunlaşmasını sağlamaktadır.

Şap nemi kurutma cihazı kiralama hizmeti vermekte olan firmamız her türlü genişlikteki alanda kurutma işlemi yapabilecek kapasiteye sahip olan cihazı istediğiniz yere kadar getirmekte ve şap kurutma işleminizin en başından en sonunda kadar en büyük destekçiniz olmaktadır.

Nemtek şap nemi kurutma cihazı %100 Türk yapımı bir cihaz olmakla birlikte son derece güvenli, seri ve kontrollü bir şekilde çalışacak şekilde tasarlanmıştır.

Kolaylıkla taşınabilmesi geniş alanlarda farklı yerlerde konumlandırılabilme özelliğinin çok daha kolay bir şekilde uygulanmasını sağlamaktadır.

Nemtek cihazları yaklaşık olarak 100 metre uzaklıktan sıcak hava üflemesi yapabilmekte ve bu üflemeyi gerektiğinde hiç durmadan ve ara vermeden yapabilmektedir.

İşte bu özelliği sayesinde şap kurutma işlemlerini tahmin edilen ve beklenen sürelerde çok daha kısa sürelerde tamamlayabilen nemtek inşaat firmalarının diğer işlere yoğunlaşmasını sağlamakta ve firmalara zaman kazandırmaktadır.

Normal şartlarda en az 4 ay sürmesi gereken bir kurutma işlemi nemtek cihazı ile 1 ay gibi kısa bir sürede üstelik ilerleyen dönemlerde hiçbir sorun çıkmadan gerçekleştirilebilmektedir.

Şap uygulaması hassas bir uygulama olduğundan dolayı kurutma işlemi yapılırken bazı hususlara ekstra dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu hususların başında cihazın doğru şekilde konumlandırılması gelmektedir.

Cihazın konumlandırılması ve kullanılması hakkında dikkat edilmesi gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Cihaz şap atılmış alan belirli bir mesafeden sıcak hava üflemesini gerçekleştirmektedir.
  • Direk olarak bir bölüme değil, mümkünse şap atılmış alanın tamamına sıcak havayı eşit bir şekilde üflemelidir.
  • Eğer tüm alana üfleme yapabilmek mümkün değilse, alan belirli parsellere bölünmeli ve her parsel eşit mesafeden eşit sürelerde kurutulmalıdır.
  • Cihaz bir parselde ara vermeden çalıştırıldı ise tüm parsellerde de ara vermeden çalıştırılmalıdır.
  • Atılan şapın hemen ardından bekleme yapılmadan kurutma yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde şap üzerinde kalan nem derinlere inmekte ve kurutma işleminin yapılması zaman almaktadır.

Kiralık şap nemi kurutma cihazı ile kurutulan bir şap uygulamasında ilerleyen dönemlerde ıslaklık, nemlenme ve rutubetlenme sorunları yaşanmamaktadır.

Bu durum pek çok inşaat alanında denenmiş ve test edilmiş bir durumdur.

Kurutma cihazı kullanılmadan eski yöntemler ile bekleyerek, büyük fanlı cihazlar kullanılarak ya da birden fazla güçlü fön makinesi kullanılarak şapın kurutulmaya çalışılması hem emek hem de zaman kaybı olmakta ayrıca istenilen sonuçta alınamamaktadır.

Bu sebeple şap uygulaması mutlak suretle kurutma cihazı ile kurutulmalıdır. Bu kurutma cihazının şap nemi kurutma cihazı olması şap uygulamanızın sağlıklı, kontrollü ve hızlı bir şekilde kurutulmasını garanti altına almaktadır.

Şap nemi kurutma cihazı firması olarak şap uygulamasının kendi kendine bekleme yöntemini kullanarak kurutulmaya bırakılmasını kesinlikle tavsiye etmemekteyiz.

Çünkü bu şekilde şap uygulaması ilk bakıldığında kurumuş gibi gözükecek ve üzerine bazı malzemeler uygulanmaya başlanacaktır.

Bu malzemeler uygulandıktan kısa bir süre sonra altta bulunan şapın derinliklerinde bulunan nem yavaş yavaş şap yüzeyine sonra ise şapın üzerine uygulanan malzemeler sirayet edecek ve rutubetlenme sorunu ortaya çıkacaktır.

Şebeke enerjisi olan 220 Volt ile çalışabilen Nemtek şap cihazı kullandığı elektrik enerjinin tümünü güçlü motoru sayesinde ısı enerjisine dönüştürebilmekte ve bu sayede kullanıcı dostu olarak görülmektedir.

Firmamız aracılığı ile şap nemi kurutma cihazı kiralamak istediğinizde cihazı kullanacağınız alan büyüklüğü bilgilerinin bizimle paylaşırsanız doğru cihaz ile sizlere hizmet verebilir ve cihazı hızlı bir şekilde tarafınıza ulaştırabiliriz.

Cihazın teslimi sırasında kullanımı hakkında kısa bir gösterim yapılacak olup, çalışır bir şekilde cihaz tarafınıza teslim edilecektir.

Şap nem kurutma cihazının kullanımı son derece kolay bir cihaz olup, bir kere cihazın ayarlanması yeterli olmakta ve ortamda bulunan fazla nem bu sıcak hava üflenerek ortamdan uzaklaştırılmaktadır.

Şap nem kurutma cihazı zorlu hava ve inşaat şartlarına dayanıklı bir şekilde üretilmiş olup, uzun süreler boyunca çalışması esnasında performansından hiçbir şey kaybetmemekte ve ilk çalıştığı gibi çalışmasına devam edebilmektedir.

Copyright © 2014 Nemtek Şantiye Nem Alma Kurutma Hizmetleri

Nemtek Şantiye Nem Alma Kurutma Firması Olarak Hizmetlerimiz Arasında Nem Kurutma, Ambar Kurutma, Beton Kurutma, Ardiye Kurutma, İnşaat Kurutma, Epoksi Kurutma, Parke Kurutma, Yapı Kurutma, Tavan Kurutma, Depo Kurutma, Alçı Kurutma, Şap Kurutma, Nem Alma, Şantiye Kurutma, gibi bir çok İnşaat alanların kabusu olan nemli, rutubetli ve ıslak olan ortamların sorunsuz bir şekilde kurutulması sağlanır. Sitemiz Sektörel Firma Rehberi Tarafından Desteklenmektedir.

WEB TASARIM & SEO : Penda Creative