Şap Nemi Alma Cihazı

Şap nemi alma cihazı şap atılma işlemi sonrasında vakit kaybedilmeden uygulanması gereken kurutma işleminde kullanılması gereken bir cihaz olarak dikkat çekiyor

Şap Nemi Alma Cihazı

Şap nemi alma cihazı şap atılma işlemi sonrasında vakit kaybedilmeden uygulanması gereken kurutma işleminde kullanılması gereken bir cihaz olarak dikkat çekmektedir.

Kiralık Şap nemi alma cihazı kolay kullanımı ve etkili kurutmasıyla kısa süre içerisinde kurutma işlemini gerçekleştirmekte ve bu sayede inşaatların tamamlanma süreleri oldukça kısalmaktadır.

Şap nemi alma cihazı temini yapabileceğiniz firmamızdan çok uygun bir fiyat karşılığı gereksinim duyduğunuz gün kadar kiralama yapabilirsiniz.

Kiralama talebinizi firmamıza ilettiğinizde adresinizi ve şap atılan alanın metrekare olarak büyüklüğünü tarafımıza iletmeniz alanınızın kurutmasını kısa sürede yapabilecek kapasiteye sahip bir kurutma cihazının adresinize kadar mümkün olan en kısa süre içerisinde ulaşmasını sağlayacaktır.

Kurutma cihazlarımız üstün üfleme güçleri sayesinde şap kurutma işleminizi kısa sürede tamamlayabilmekte ve bu sayede çok daha sağlıklı bir şekilde şap atılan alanın üzerine diğer uygulamaların yapılmasına yardımcı olabilmektedir.

Şap kurutması yapılmadan üzerine farklı materyallerin uygulanması bu materyallerin kabarmasına neden olmakta ve beton zemine zarar vermektedir.

Şap kurutma işlemini sağlıksız yapılması ilerleyen dönemlerde pek çok nemlenme ve rutubetlenme olayı ile karşı karşıya kalınmasına neden olmakta bu durumda istenmeyen olayların ve ekstra maliyetlerin doğmasına sebebiyet vermektedir.

Bu sebeple şap kurutma işleminde mutlak suretle kurutma cihazından faydalanmak gerekmektedir.

Kurutma cihazı haricinde şapın kendi kendisine kurumasının beklenmesi ya da farklı elektrikli cihazlar ile şapı kurutmaya çalışmak hem vakit kaybına neden olacak hem de istenilen kurutma düzeyinin yakalanmamasına sebep olacaktır.

Şapın sağlıklı bir şekilde kurutulmamasının pek çok zararı olmaktadır. Bu zararların ortaya çıkışları bazen anlık olmakta bazen ise yıllar sonra olabilmektedir.

Anlık olarak ortaya çıkan zararların içerisinde kurutulmayan şap üzerine epoksi, granit ve mermer gibi malzemelerin uygulanması ve bu malzemelerin şapın nemli olmasından dolayı kabararak formlarını kaybetmesi sayılabilmektedir.

İlerleyen dönemlerde ortaya çıkan zararların başında ise nemlenme ve rutubetlenme sorunları ile şap üzerine uygulanan malzemelerin görsel manada deformasyonlara sebep olması ve buna bağlı olarak şap uygulanan betonun beton formundan ayrılarak tamamen kullanılamaz duruma gelmesi örnek gösterilebilir.

Kiralık şap nemi alma cihazları sayesinde şap nemi kurutmak hiç zor olmamakta ve ekstra bir kontrol gerektirmemektedir. Şap kurutma cihazı ile yapılan kurutma işlemlerinin kısa süreli olması cihazın üstün özelliklerinden kaynaklanmaktadır.

Cihaz oldukça sıcak bir havayı şap atılan alana üfleyerek vermekte ve şap atılan alan üzerinde bulunan nemi yoğunlaştırarak suya çevirmektedir.

Bu sayede ortamda bulunan nem dengesini sağlayan şap cihazı hiç ara vermeden çalışabilmekte ve bu performansı ile şap kurutma işlemlerinin aranan cihazı olmaktadır.

En soğuk hava şartlarında bile yüksek derece ısı verme özelliğini yansıtabilen ve hiç durmadan çalışabilen cihaz son derece güvenlikli bir şekilde üretilmiştir.

Cihaz üfleme yaparken motor kısmı bağımsız tutulduğundan motor kısmı üflenen sıcaklıktan kesinlikle etkilenmemekte ve bu sayede uzun saatler boyunca çalışabilmektedir.

Şap kurutma cihazı aynı zamanda taşınabilir olma özelliği sayesinde özellikle büyük alışveriş merkezi inşaatlarında yapılan geniş zeminlerde etkili bir şekilde kullanılabilmektedir.

Normalde bir şapın istenilen bir seviye ve kurutma cihazı kullanılmadan kurumasını beklemek ortalama olarak 6 ile 8 ay arası sürmektedir. Ancak bu süre nem cihazı ile tahmin edilenden çok daha kısa sürmekte ve temin edilen cihazın kapasitesine göre bir ay gibi sürelere inebilmektedir.

Şap nemi alma cihazı taşınma esnasında kesinlikle şap atılan alana zarar vermemektedir. Bunun sebebi ise taşınabilir özelliklerini kauçuk tekerlekleri sayesinde kazanmış olmasıdır.

Üretim sırasında taşınması düşünülmüş ve şap atılan alana zarar vermemesi için tekerlekler kauçuktan imal edilmiştir. Böylece cihaz sadece basit bir itme gücü ile çalışabilmekte ekstra kaldırma kuvvetine ihtiyaç kalmamaktadır.

Cihazın ara vermeden çalışabilmesi için cihaza entegre edilmiş olan deposuna bir tahliye hortumu bağlanmalı ve bu sayede cihazın ara vermeden çalışabilmesi sağlanmalıdır.

Bu durumda cihazın kontrolüne gerek kalmamakta ve cihaz kendi kendine çalışabildiğinden dolayı iş gücü kaybı da olmamaktadır.

Şap nemi alma cihazı firması olarak firmamız aracılığı ile temin edebileceğiniz kurutma cihazının ara vermeden çalışabilmesini sağlayan tahliye hortumu firmamız tarafından cihaz teslimi sırasında tarafınıza iletilecektir.

Ayrıca cihazın doğru konumlandırılması ve kurutma işlemini şap atılan alanın tamamına eşit bir şekilde uygulayabilmesi için tecrübeli personellerimizden destek alabilirsiniz.

Şap nemi alma cihazı ile kurutmasını gerçekleştirdiğiniz şapın bir daha nemlenme ve rutubetlenme ihtimali olmadığı gibi bu şapın üzerine uygulanacak olan diğer malzemelerde uzun yıllar boyunca sadece küçük bakımlar yapılarak sağlıklı bir şekilde kullanılabilecektir.

Copyright © 2014 Nemtek Şantiye Nem Alma Kurutma Hizmetleri

Nemtek Şantiye Nem Alma Kurutma Firması Olarak Hizmetlerimiz Arasında Nem Kurutma, Ambar Kurutma, Beton Kurutma, Ardiye Kurutma, İnşaat Kurutma, Epoksi Kurutma, Parke Kurutma, Yapı Kurutma, Tavan Kurutma, Depo Kurutma, Alçı Kurutma, Şap Kurutma, Nem Alma, Şantiye Kurutma, gibi bir çok İnşaat alanların kabusu olan nemli, rutubetli ve ıslak olan ortamların sorunsuz bir şekilde kurutulması sağlanır. Sitemiz Sektörel Firma Rehberi Tarafından Desteklenmektedir.

WEB TASARIM & SEO : Penda Creative